“Sizin için düşünen, Okul Danışmanlığı Hizmetleri var...”

Anaokulu ve Kreş Kurulumu Aşamaları

01 Ocak 2016 - 08:53

Anaokulu ve Kreş Kurmak başlı başına emek gerektiren bir iştir. Yapmış olduğunuz çalışmaların ardından kreş açmaya karar verdiniz. Neler yapacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Yapmış olduğunuz araştırmalar neticesinde kendinize bir yol haritası hazırladınız.

Okul Danışmanlığı olarak kendi çabalarıyla anaokulu ve kreş açmak isteyenler için bir yol haritası hazırladık. Umarız herkese fikir verir. Bizler bilgi ve tecrübelerimizi sizlerle paylaşmaktan son derece mutluluk duyuyoruz.

Bir anaokulu nasıl açılır sorusuna da buradan bir cevap vermiş olalım. Görselde yer almasına rağmen yazı ile de belirtelim bu aşamaları .

 

Anaokulu Kurulumu Aşamaları 

 1. Aşama Planlama ( Anaokulu açmak için ihtiyacınız olacak tüm bilgileri bu zaman diliminde toplayabilirsiniz. Yapacağınız anaokulu veya kreşin özelliklerini belirleme, yapmak istediğiniz uygulamaların tüm bölümü burada yer alacak. )
 2. Aşama Yer Seçimi ( Bize nasıl bir yer lazım. Anaokulu ya da kreş açmak için ihtiyacımız olabilecek yerin büyüklüğü ve açacağımız bölgenin tüm özellikleri burada yer alacak. )
 3. Aşama Proje ( Proje anaokulumuzun tüm süreçlerini görebileceğimiz ve yapılacak olan tadilat çalışmalarının neler olacağına kadar geçen tüm süreci görmemizi sağlayacak)
 4. Aşama Tadilat ( Yapılacak olan tadilatlara başlayabiliriz. )
 5. Aşama Personel Seçimi ( Açılışta ihtiyacımız olabilecek personellerin seçimlerine başlayabiliriz)
 6. Aşama Prosedürler ( Burası can alıcı noktalardan biridir. Sosyal Hizmetlere bağlı bir kreş mi açacağız yoksa MEB bünyesinde bir anaokulu mu açacağız. Hangisini açacak isek o prosedürlerin yerine getireceğiz.)
 7. Aşama Kurulum ( Kurulum, anaokulu ya da kreşin tüm tefrişatının tamamlanma sürecidir)
 8. Aşama Açılış ( Etki yaratmak istiyorsanız anlamlı bir açılış yapabilirsiniz. Sesinizi ne kadar çok kimse duyarsa o kadar iyi )

Tüm bu çalışmalar sadece bir yol haritasıdır. Önemli olan yapacağınız çalışmanın fayda değer durumuna bakmaktır. Okul Danışmanlığı Hizmetleri olarak çalışmalarımıza önce ne yapmak istiyoruz ile başlarız ve buradan yola çıkarak projemizi geliştiririz. Yapılacak çalışmalardaki tespitlerimiz bu güne kadar bizi yanıltmadı. Lakin unutulmaması gereken konu şu ki önce bu işin fizibilitesini yapmak sonrasında harekete geçmek. Bu tarz bir yaklaşımı benimsemediğinizde karşınıza çıkacak acı bir tablo olacaktır. Bu da yapacağınız işin bir süre sonra kaybetmeye başlayacağıdır. 

Anaokulu Açmak ilk başlarda çok cazip gibi görünse de işin içine girdiğinizde can sıkıcı noktalarla karşılaşma durumunuz da yüksektir. Göremediğiniz noktaları görünür kılabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

http://www.okuldanismanligi.com/hizmetlerimiz/ana-okulu-danismanligi/ sayfamızdan hizmet detaylarımızı görebilirsiniz.

Benzer İçerikler
 • Kreş Açma Prosedürleri Nelerdir?
 • KREŞ AÇMA PROSEDÜRLERİ NELERDİR? Kreş açma prosedürleri kreş açma niyetinde olan insanların aklına gelen ilk sorulardandır. Hem ...
 • Kreş Açarken Devlet Desteği
 • KREŞ AÇARKEN DEVLET DESTEĞİ Ülkemizde eğitim sektörüne yatırım ve destekler artarak devam etmektedir. Bu destek eğitim kurumuna her ...
 • Kimler Kreş Açabilir?
 • KİMLER KREŞ AÇABİLİR?   Türkiye’de kreş açmak için birkaç nitelik dışında herhangi özel bir formasyon aranmamaktadır. Yani ...