“Sizin için düşünen, Okul Danışmanlığı Hizmetleri var...”

Kaliteli Bir Anaokulu Açmak İçin İhtiyacınız olan 3 Faktör

11 Kasım 2015 - 14:14

Kaliteli bir anaokulu açmak için ihtiyacımız olan şeyler nelerdir?

 

Anaokulu açma fikri bir aydınlanmayla başlar” yazımızda bir çok geri dönüş aldık. Bu dönütler sayesinde yeni anaokulu açmak isteyenlerden gelen bilgiler ışığında anaokulu açarken ihtiyacımız olan şeyler nelerdir diye yazı dizisini devam ettirmeye karar verdik.

Bir anaokulu açmak için ihtiyacımız olan tek şey fikirdi. Bu fikrin gelişmesi ve olgunlaşması sayesinde yapılacak olan anaokulunun detaylarını şekillendirebileceğiz.  Genellikle gelen sorular aşağıdaki gibidir.

 

 1. Anaokulu açmak için nereden başlangıç yapmam gerekiyor?
 2. Anaokulu açmak için ne kadar sermaye gerekli?
 3. Elimde bir bütçem var ve bununla anaokulu açabilir miyim?
 4. Kreş açmak için nereden başlamalıyım ?
 5. Anaokulu Açmak için ne yapmam lazım?
 6. Kreş açmak için nerelere başvuru yapmam lazım?
 7. Kreş açmak istiyorum yardım edin.. vb. şeklindedir.

 

Her defasında söylediğimiz ve şimdi yazıya aldığımız noktalara değinmeden edemeyeceğiz. Amacımız kimsenin boştan yere bir yatırım yapmasını sağlamak değildir. Yapılacak yatırımın sizleri tatmin edebilmesi ve kaliteli bir eğitim ortamının oluşturulması için sorumluluğumuzun farkındayız ve yerine getirmek için çalışıyoruz.

 

Anaokulu açmak fikrimiz oluştu ve araştırmalar yaptık. Kimi sorularımıza cevaplar bulduk kimilerine ise bulamadık. Hangi koşulda olursa olsun bir anaokulu açmak istiyorsanız öncelikle iyi bir projenizin olması gerekiyor. Çünkü bu proje hayata geçtiğinde size ait işletmeye dönüşecek ve bir anaokulunuz ya da kreşiniz olacak.

 

Kaliteli bir anaokulu için 3 önemli faktörü göz önünde bulundurun. Bunlar kesinlikle maliyetler değildir. Aslında bu kısım işin son aşaması .

Kaliteli bir Anaokulu açmak için ihtiyacınız olacak 3 madde.

 

1- Yönetim Organizasyonu,

2- Dekorasyon,

3- Eğitim Sisteminiz

 

Bu maddeler bir anaokulu için hayati önem taşımaktadır. Çünkü sağlam bir yönetim organizasyonunuz yoksa gelen velileri doğru bilgilendiremezsiniz. Doğru bilgilendiremediğiniz takdirde kayıt alma konusunda ciddi sıkıntılar çekersiniz.

 

Çevrenizde bir çok anaokulu ve kreş bulunmaktadır. Haliyle sizin bu konuda diğerlerinden farklı olmanız gerekecektir ki görselliğinizle cazip hale gelebilesiniz.

Eğitim sisteminiz, Her ne kadar ülkemizde MEB müfredatı dışında bir eğitim programı olmasa da olanlarda akredite değildir. O yüzden her anaokulu kendine has bir metod uygulamaya çalışır. Bunun adı montessori olur, waldorf olur, scamper olur. Bir çok eğitim modeli mevcuttur. Lakin bahsettiğimiz şey bu değildir. Aslında anaokulunun verilen eğitimi MEB eğitim programı olsa da bunun yanı sıra anaokulunuzun belirlediği bir misyon olmalı. Bu misyon doğrultusunda hareket ederek sonuca ulaşmanız mümkündür.

 

Bu 3 maddenin sonucu olarak oluşturacağınız alt yapı sayesinde maliyet çalışmanızı yapabilirsiniz. Haliyle siz fark yaratan bir sistemi kendiniz oluşturmuş olacaksınız.

 

Bir anoakulu ya da kreş açarken ihtiyacınız olacak herşey bu 3 maddede gizlidir. Kimi bunu başarır kimisi ise ne gerek var diyebilir. Ama rekabet koşullarını düşündüğünüzde bir anaokulu açmanın olmazsa olmazıdır. Çalışmalarımızda bu üç maddeyi ön plana koyarak sizin beklentilerinizle harmanlarız. Ortaya çıkan sonuç bölgesinde rekabet edilemez anaokulu ve kreşleri oluşturur.

Sizlerde projelerinizi sağlam ve profesyonel olarak yapmak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

 

Benzer İçerikler
 • Kreş Açma Prosedürleri Nelerdir?
 • KREŞ AÇMA PROSEDÜRLERİ NELERDİR? Kreş açma prosedürleri kreş açma niyetinde olan insanların aklına gelen ilk sorulardandır. Hem ...
 • Kreş Açarken Devlet Desteği
 • KREŞ AÇARKEN DEVLET DESTEĞİ Ülkemizde eğitim sektörüne yatırım ve destekler artarak devam etmektedir. Bu destek eğitim kurumuna her ...
 • Kimler Kreş Açabilir?
 • KİMLER KREŞ AÇABİLİR?   Türkiye’de kreş açmak için birkaç nitelik dışında herhangi özel bir formasyon aranmamaktadır. Yani ...