“Sizin için düşünen, Okul Danışmanlığı Hizmetleri var...”

Projelendirme

06 Haziran 2013 - 22:52

Projelendirme

Projelendirme çalışmaları zaman ve fiyat anlamında fayda sağlamaktadır. Projelendirme çalışmaları ile yerleşim yerine uygun olarak tasarlanan anaokulunun bitmiş halini görebilirsiniz. İstenilen her türlü düzenlemenin proje aşamasında yapılması yapılacak olan çalışmanın daha kaliteli olmasını sağlayacaktır. Projelendirme çalışmalarında yerleşim yerinin özellikleri baz alınarak ürünlerin yeniden tasarlanması, konseptlerin oluşturulması ve diğer tüm detayların oluşturulmasını kapsamaktadır. Şöyle ki bir anaokulu hayal edin ve tüm detayları gözünüzün önünde. Yapılacak herşey planlanmış vaziyette. Yeni bir anaokulu açacaksınız ve siz  geri çekileceksiniz ve her şey kendi kendine olacak. Size sadece açılış için hazırlıklar yapmak kalacaktır. Her şey ne kadar kolay olurdu değil mi ? Proje çalışmalarının en büyük avantajı parça parça yapacağınız tüm çalışmaların tek bir elden yapılması ve maliyet açısından da daha hesaplı olmasıdır. Danışmanlık verdiğimiz bir çok kurum ilk önce proje çalışmalarından kaçınmışlar ama sonradan maliyetin neredeyse iki katına çıktığında haklılığımızı desteklemişlerdir.

Proje Çalışmasının Faydaları Nelerdir?
1- Süre Tahminleme Kolaylaşır: Aşamaların detaylarına indikça aktivitelerin süre tahminlerini geliştirmek daha kolay olacaktır ve daha gerçekçi bir aşama hatta proje süresine ulaşmak mümkün olacaktır.
2- Maliyet Tahminleme Kolaylaşır: Detay aktivitelerde harcanacak işgücü daha iyi tahmin edilebileceği gibi, makina saati veya malzeme ihtiyacı da daha kolay görüleiblecek ve maliyetler daha kesin tahminlenebileceği gibi ekstra giderler ortadan kalkacaktır.
3- Delegasyon Kolaylaşır: Yapılacak olan çalışmanın alternatifleri arasında en iyisinin tercih edilmesine olanak verir.
4- Risk ve Problemler Daha Kolay Görülür: Hangi aşamada ve hangi aktivitelerde ne tip sorunların yaşanabileceği daha kolay tahmin edilir. Böylece önleme yöntemleri projenin içine daha kolay eklenir.
5- Proje Takibi Daha Kolaylaşır: Bütün aşamalar ön görülebilir olduğundan yapılacak çalışmanın takibi daha kolay bir hal alır. Her bir işlem sırayla birbirini takip eder ve bütüne ulaşır.
Eğer bir anaokulu ya da kreş açmayı düşünüyorsanız ve iyi bir çalışmanın ortaya çıkmasını istiyorsanız mutlaka projelendirme çalışması yapmanızı tavsiye ederiz.
Benzer İçerikler
  • Kreş Açma Prosedürleri Nelerdir?
  • KREŞ AÇMA PROSEDÜRLERİ NELERDİR? Kreş açma prosedürleri kreş açma niyetinde olan insanların aklına gelen ilk sorulardandır. Hem ...
  • Kreş Açarken Devlet Desteği
  • KREŞ AÇARKEN DEVLET DESTEĞİ Ülkemizde eğitim sektörüne yatırım ve destekler artarak devam etmektedir. Bu destek eğitim kurumuna her ...
  • Kimler Kreş Açabilir?
  • KİMLER KREŞ AÇABİLİR?   Türkiye’de kreş açmak için birkaç nitelik dışında herhangi özel bir formasyon aranmamaktadır. Yani ...
  • Anaokulu ve Kreş Kurulumu Aşamaları
  • Anaokulu ve Kreş Kurmak başlı başına emek gerektiren bir iştir. Yapmış olduğunuz çalışmaların ardından kreş açmaya karar verdiniz. ...